Kolejne spotkanie z cyklu „Prymas Jasnogórski. Maryjne drogi świętości kard. Stefana Wyszyńskiego” – zapowiedź

Z 27 na 28 maja odbędzie się kolejne czuwanie w intencji beatyfikacji sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w 39. rocznicę jego śmierci. Spotkanie odbędzie się w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. Będzie również transmitowane przez media.

O wydarzeniu mówi Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego:

– Już od kilku miesięcy przygotowujemy się do beatyfikacji i omawiamy różne tematy. 27 maja o godzinie 19:30 w Sali Papieskiej będzie spotkanie, które ma za temat „Jedyny program – życie oddane – Soli Deo per Mariam” to znaczy to, co charakteryzowało Księdza Prymasa. Spotkanie będzie przy udziale o. Kijasa, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego i z udziałem ojca Tabulskiego i pani Małgorzaty Witan – powiedziała Staniasława Nowicka.

Spotkanie będzie koncentrowało się wokół duchowego testamentu Prymasa Tysiąclecia, który powiedział o Maryi: „Jedyny program to ONA”. Jak podają w zaproszeniu organizatorzy jest Ona otrzymanym od Boga darem, „który podjął i realizował – nie jako jakiś wyjątkowy, nadzwyczajny, ale najbardziej prosty i oczywisty, bo Jego własny – Boży sposób wchodzenia w życie człowieka”.

– Zaczynamy to spotkanie Mszą św. o godz. 18:30. O 19:30 spotykamy się w Sali Papieskiej. Ponieważ o. Kijas w tej chwili odbywa kwarantannę, bo wrócił do Polski po długim pobycie za granicą, więc nie będzie mógł być osobiście, ale będzie krótki film z wypowiedzią o. Kijasa i rozmowa na temat księdza Kardynała Wyszyńskiego z o. Tabulskim i panią Małgorzatą – dodała.

Po spotkaniu na Sali Papieskiej odbędzie się Apel jasnogórski i czuwanie modlitewne w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w intencji beatyfikacji czcigodnego sługi Bożego kard. Wyszyńskiego. Będzie to również czas modlitwy przez jego wstawiennictwo za Ojczyznę i o ustanie epidemii w Polsce i na świecie. Całość zakończy Msza św. o północy w intencji dobrego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego.

Spotkania będzie transmitowana przez Radio Jasna Góra, kanał YouTube Jasnej Góry i stronę jasnagora.pl.

KG