„Makbet” w OKF Iluzja w ramach cyklu „The Met: Live in HD”

Słynna The Metropolitan Opera, jak co roku, zaprasza na letnie retransmisje w jakości HD swoich wcześniej transmitowanych spektakli. Również latem, gdy kończy się sezon, nowojorski teatr nie zapomina o operowych fanach zgromadzonych w kinach na całym świecie i wybiera kilka cieszących się największą popularnością przedstawień, transmitowanych w ubiegłych latach w ramach cyklu „The Met: Live in HD”.
Letni sezon operowy 2017  to cztery niezwykle popularne tytuły z żelaznego repertuaru, spektakle zabawne i poważne, w wykonaniu gwiazd światowej wokalistyki. W czerwcu na ekranie ekranie OKF Iluzja widzowie obejrzeli POŁAWIACZY PEREŁ. Melomanów czekają jeszcze trzy retransmisje :
08. 07. 2017 18:00 MAKBET
19. 08. 2017 19:00 NABUCCO
23. 09. 2017 19:00 CARMEN
Retransmisje w soboty, z polskimi napisami.
Rezerwacje należy odbierać najpóźniej tydzień przed pokazem.
Trzy wiedźmy przepowiadają Makbetowi przyszłość: zostanie królem, choć jego potomkowie nie odziedziczą tronu. To zdarzenie wzbudza w Makbecie i jego żonie chore nadzieje, bo przecież król Szkocji żyje… Ręce obojga małżonków wielokrotnie splamią się krwią, losu jednak nie da się oszukać. Dramaty Shakespeare’a inspirowały wielu kompozytorów. Verdi, sięgając po nie, stworzył prawdziwe arcydzieła: „Makbeta”, „Otella” i „Falstaffa”. W spektaklu Met Makbetem będzie serbski baryton Željko Lučić, a drapieżną Lady Makbet – Rosjanka Anna Netrebko, która do tej pory kreowała postacie delikatnych dziewcząt lub prawych heroin. Gwiazdorską obsadę dopełniają maltański tenor Joseph Calleja w partii Makdufa i Niemiec René Pape jako szlachetny Banko. Surrealistyczna inscenizacja tego wspaniałego muzycznego dramatu, którym dyryguje Włoch Fabio Luisi, jest dziełem angielskiego reżysera Adriana Noble’a.

Źródło: Kino Studyjne OKF Iluzja