Odliczanie do rowerowego maratonu

Niewiele czasu pozostało na zgłoszenie się wszystkim rowerowym maniakom. Zawody rowerowe Bike Atelier MTB Maraton zostaną rozegrane 14 lipca w trzech jurajskich gminach – Żarkach, Niegowie i Janowie.

Do wyboru zawodników pozostają trzy dystanse, o których opowiada jeden z organizatorów imprezy, Dariusz Leśniewski:

Żarki będą nas gościć już po raz czwarty. Nasza impreza skierowana jest przede wszystkim do szerokiej grupy ludzi, którzy lubią i potrafią jeździć w terenie. Proponujemy 3 dystanse: FAMILY – dla dzieci do lat 16 jadących z opiekunami, HOBBY – dla rowerzystów, którzy zaczynają przygodę z jeżdżeniem na rowerze oraz dystans PRO – przeznaczony dla zawodników zaawansowanych.

Trasa nie należy do najprostszych. W tym roku spotkała się z pewnymi modyfikacjami:

W stosunku do poprzednich lat jest ona znacznie zmieniona. Ma ona około 67 km. Start jest oczywiście w Żarkach i stamtąd ruszamy na południe jury i dojeżdżamy aż do Podlesic, skąd wracamy do Żarek – informuje Dariusz Leśniewski.

Podczas maratonu nie zabraknie także atrakcji sportowych dla dzieci. Rywalizacja w wyścigach dziecięcych została przygotowana z myślą o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerami. Na czas przejazdu zawodników należy liczyć się z czasowym wstrzymaniem ruchu w obrębie ulic: Klasztornej, Krzywej i Źródlanej. Zapisy trwają do 14 lipca, a w zależności od terminu różni się wysokość opłaty startowej. Warto więc się pospieszyć. Więcej informacji o zapisach dostępne na stronie www.bikeateliermaraton.pl

KF

foto źródło: materiały organizatora