Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach

W sobotę, 13 kwietnia w Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach odbędzie się finał XV Jubileuszowego Przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita częstochowski abp Wacław Depo oraz Jadwiga Wiśniewska – poseł do Parlamentu Europejskiego, która od 15 lat wspiera, współuczestniczy i współorganizuje to wydarzenie.

– Spotkamy się na finale przeglądu Pieśni Pasyjnej i Pokutnej po to, żeby wejść zarówno w liturgię Niedzieli Palmowej, jak i Wielkiego Tygodnia. To niezwykłe spotkanie ludzi, którzy chcą zatrzymać się w tym pędzie życia i posłuchać jak pięknie można wyśpiewać Mękę Pańską i zawierzyć wszystkie sprawy. To spotkanie wybrzmiewa jak niezwykłe rekolekcje, ponieważ te pieśni przeplatane są rozważaniami. Nastrój i klimat Sanktuarium św. Antoniego tworzy absolutnie niezwykłą atmosferę – mówi poseł do Parlamentu Europejskiego, Jadwiga Wiśniewska.

Patronat medialny nad Przeglądem Pieśni Pasyjnej i Pokutnej objęło Radio Fiat. Zapraszamy wszystkich w tę sobotę na godzinę 16:00 do Sanktuarium św. Antoniego w Koziegłówkach. Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia www.przegladpasyjny.pl.

BNO