Ruszył kolejny kurs wolontariusza pro-life!

 

Fundacja dla życia i rodziny im. Jana Pawła II rozpoczęła kolejną edycję kursu wolontariusza pro-life.

O zamyśle warsztatów mówi Dominik Nienartowicz, wiceprezes fundacji:

-Głównym celem kursu jest wykształcenie wolontariuszy do pracy z ludźmi w różnych organizacjach. Chcemy im zaoferować warsztaty, szkolenia, coś co przyda im się w życiu i późniejszej pracy, nie tylko jako wolontariusz. Przede wszystkim skupiamy się na tym, żeby przygotować ich do pracy w naszej fundacji i innych organizacjach, do których może kiedyś trafią. 

Jakie wyzwania czekają uczestników kursu?

-Kurs wolontariusza pro-life trwa symboliczne dziewięć miesięcy, tak jak okres ciąży. W tym okresie zapewniamy warsztaty m. in. z wizerunku, dziennikarstwa, wypowiedzi publicznych, pracy z seniorami czy pracy z dziećmi. Ten ogrom warsztatów składa się na taką pełnię dziewięciu miesięcy. Tworzy się jakby nowe życie.

Kurs kończy się certyfikatem, który jest uznawany w późniejszej pracy, a także na koniec podstawówki, przy egzaminie ósmoklasisty.

Wydarzenie to adresowane jest głównie do ludzi młodych. Klaudia, uczestniczka kursu mówi nam, dlaczego zdecydowała się na udział:

-Przyszłam tutaj z taką świadomością, że pomaganie jest dla mnie ważne. Każde wykorzystanie tej pomocy jest dla nas jak najlepsze. Jeśli tutaj będę się rozwijać, będę pomagać innym osobom, w tym wypadku dzieciom i seniorom. W tym roku także dołączyłam do WOŚP, stoję w zbiórkach żywności. Brałam także udział w akcji „Młodzi młodym”. To był okres kiedy pomagaliśmy im, robiąc dla nich zbiórki.

Udział w warsztatach to według Klaudii także dobry sposób nawiązywania nowych znajomości:

-Nawiązałam mnóstwo znajomości. Poznajemy nowe osoby, które są naprawdę miłe i przyjazne, więc kurs to jest bardzo dobry sposób, żeby kogoś poznać.

Zajęcia odbywają się w siedzibie fundacji, przy ul. Jasnogórskiej 43. Wszyscy chętni, którzy chcieliby jeszcze dołączyć, proszeni są o zgłoszenie poprzez adres mailowy biuro@zyciacud.pl, bądź oficjalny fanpage Fundacji dla Życia i Rodziny na Facebooku, do 4 stycznia 2020 roku.

Jakub Szewczyk