Senioralia już wkrótce!

Częstochowscy seniorzy co roku mają okazję uczestniczyć w imprezie organizowanej specjalnie dla nich. O wydarzeniu mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy:
– Tak jak Juwenalia są dla studentów, tak Senioralia są podobnego typu imprezą dla osób powyżej 60 roku życia. W tym roku impreza odbędzie się 12-13 października w Hali Sportowej Częstochowa. Pierwszy dzień będzie przeznaczony na rekreację, rehabilitację. O godzinie 11 odbędzie się uroczyste otwarcie Senioraliów i przekazanie seniorom kluczy do bram miasta. Później występ zespołu Ale!Babki, zajęcia z zumby, zajęcia Zdrowy Kręgosłup, gimnastyka ogólnorozwojowa, a o 13 poczęstunek. Oprócz tego będą stoiska z zakresu zdrowia, aktywności fizycznej i organizacji działających na rzecz seniorów. Od 9.00 do 9.45 będą podstawiane na placu Biegańskiego autobusy dowożące seniorów do Hali Sportowej.
Pierwszy dzień Senioraliów jest bezpłatny. Na drugi dzień obowiązują bilety:
– Drugi dzień, to dzień koncertowy. Dla seniorów bilety w promocyjnej cenie 10 zł, dla innych osób 100 zł. Wynika to z tego, że jest to impreza dedykowana seniorom. 13 października od godziny 18.00 koncerty: Wojciecha Gąssowskiego, koncert W Krainie Uśmiechu, czyli Kazimierz Kowalski z gwiazdami opery i operetki. Koncertowym finałem będzie koncert Rudiego Schubertha z Big Silesian Band. Po tym koncercie zaplanowano jeszcze potańcówkę z DJ-em Jaro.
Bilety na Senioralia można nabyć w Miejskim Domu Kultury, Gaude Mater, Hali Polonia, siedzibie Miejskiej Organizacji Turystycznej, Hali Sportowej Częstochowa i w Miejskiej Galerii Sztuki. Drugiego dnia imprezy będzie kursował od godziny 16.10 również bezpłatny autobus dla seniorów, który dowiezie ich na Halę. Jego trasa to Dworzec PKP Stradom – Rondo Mickiewicza – PKS – Korczaka Komenda Policji – II Al. NMP – Stary Rynek – Hala Sportowa Częstochowa. Na tej samej linii kursować będą autobusy powrotne od godziny 21.30.

KN