1. Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej w Częstochowie

Moment – to nazwa nowego konkursu organizowanego przez Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Idea powstania przedsięwzięcia wywiodła się z konkursu fotograficznego Klimaty Częstochowy, który teraz ma być organizowany co dwa lata.

Konkurs będzie podsumowaniem bardzo interesującego zjawiska, jakim jest fotografia uliczna.

– Fotografia uliczna to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina fotografii. Bum na ten nurt narodził się około 2000 roku i cały czas się rozwija –  mówi Adam Markowski z Wydziału Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy.

Moment będzie organizowany zamiennie z konkursem Fotograficznym Klimaty Częstochowy, którego najbliższa edycja zaplanowana jest na 2020 rok. Konkurs jest dobrą okazją do postawienia lokalnych fotografów w świetle konkursu międzynarodowego.

– Mamy w Częstochowie kilku profesjonalistów, którzy działają w nurcie fotografii ulicznej. W naszym środowisku jest kilka osób, które się tym interesują i stąd pomysł, aby zorganizować konkurs w tej tematyce – dodaje.

Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej Moment jest otwarty dla wszystkich fotografujących. Zdjęcia na konkurs należy przesłać do 18 września 2019 roku, poprzez panel uczestnika po wcześniejszej rejestracji na stronie konkursu. Można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. Ogłoszenie wyników zaplanowano na listopad, następnie najlepsze prace będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Pula nagród wynosi 13 tys. zł.

BNO

Skip to content