Nie tylko Covid-19 – przypominamy o profilaktyce

Mammografia/foto. Radio Fiat

Chociaż koronawirus jest obecnie najgorętszym tematem, nie można zapominać, że nie tylko Covid-19 zagraża naszemu życiu. Epidemia nie wyeliminowała innych chorób i patogenów, które nieleczone mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Jednym z takich cichych zabójców jest rak, który rocznie odpowiada za ponad 100 tys. zgonów wśród Polaków. Szczególnie niebezpieczny jest natomiast rak piersi, który występuje najczęściej po menopauzie i stanowi około 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Warto podejmować regularne badania mammograficzne, ponieważ wczesne wykrycie zwiększa szansę na wyzdrowienie. Jak mówi Mariusz Michalak, pracownik przychodn Lux-Med, badania te są bezbolesne i bardzo szybkie.

Jednak nie tylko regularne badania mammograficzne są bardzo ważne w profilaktyce zdrowotnej, ponieważ zwykłe przeziębienie w obecnych realiach może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia chorego.

Zachowanie dytansu społecznego i noszenie masek to jedno, jednak nie zapominajmy, że poza koronawirusem istnieją inne choroby oraz niebezpieczeństwa. Dlatego profilatyka, a także badania zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Skip to content