Ajax Cup – czyli piłkarski Dzień Dziecka 5 czerwca

Co roku w okolicach Dnia Dziecka klub Ajaks Częstochowa organizuje zawody piłkarskie dla najmłodszych miłośników piłki nożnej. W tym roku turniej Ajaks Cup odbędzie się w niedzielę 5 czerwca. Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych fanów piłkarskich, bo oprócz turnieju, przewidzianych jest także wiele atrakcji.

Ajaks Częstochowa szkoli najmłodsze kadry piłkarskie. Wojciech Wierzbicki, wiceprezes klubu wyjaśnił jak wygląda przekrój wiekowy jego podopiecznych:

Grają u nas 4-latkowie czyli rocznik 2018. Najstarsi, którzy grają jako juniorzy to jest rocznik 2006, no i mamy swoją drużynę wśród seniorów w A-klasie. W dużej mierze nastawiamy się, żeby grać swoimi własnymi wychowankami – to daje dużą satysfakcję, ale jest trudne, bo trzeba się mierzyć zawodnikami, którzy już długo grają w piłkę. Zapraszamy wszystkich, którzy są z roczników 2013 i 2014, zapraszamy również dziewczyny – każdego, kto będzie chciał kopać piłkę.

Często przygoda młodych piłkarzy nie kończy się na grze w Ajaksie. Wielu z nich przechodzi dalej do innych klubów, stanowiąc dla nich wartościowy nabytek:

Wystarczy zacząć od Kacpra Terleckiego – w tym momencie jednego z dwóch głównych bramkarzy Rakowa. Należy wspomnieć o kapitanie drużyny Skry – Adasiu Mesjaszu i jego siostrze Małgorzacie, która jest w reprezentacji Polski. N Wyspach Brytyjskich grają Mateusz Musiałowski i Oliwier Sukiennicki. Dużo naszych byłych zawodników wciąż gra niższych ligach.

W niedzielę 5 czerwca w godz. 9:00-13:00, na stadionie przy ul. Starzyńskiego odbędzie się turniej Ajaks Cup, w którym wezmą udział zawodnicy urodzeni w 2014 roku. Wystąpi osiem drużyn, m.in. Ajaks, Skra Częstochowa oraz Górnik Zabrze. Sponsorem turnieju jest Orlen.

Skip to content