W częstochowskiej Fundacji Oczami Brata zawsze dużo się dzieje. Również koniec roku obfituje w liczne atrakcje przewidziane dla podopiecznych Fundacji, a także osób, które chciałyby z takiej oferty skorzystać.

O najbliższych planach zajęciowych mówi fundator i prezes Fundacji Oczami Brata Paweł Bilski:
– U nas codziennie się coś dzieje. Dzisiaj, z tego co pamiętam, mamy zajęcia z zumby fitness, więc serdecznie zachęcam do w ogóle wzięcia udziału we wszystkich zajęciach sportowych, które realizujemy w Domu Oczami Brata. Chcemy żeby ten dom był maksymalnie otwarty właśnie dla ludzi, żeby tu można przyjść, napić się kawy, zjeść ciasto, ale też na przykład zrzucić już wtedy takie kalorie, chociażby właśnie podczas takich zajęć sportowych. Mamy też Nordic Walking, mamy też zajęcia sportowe, które prowadzi chociażby Paulina Kajdanowicz, aktorka Teatru Nowego w Częstochowie. 20 grudnia z kolei mamy Wigilię naszej społeczności, tego samego dnia też Wigilię społeczności Teatru Nowego w Częstochowie w Klubokawiarni Alternatywa 21. W międzyczasie mamy sporo wyjazdów.: do Warszawy, Krakowa, chociażby na operę, gdzie nasi uczestnicy też jadą, więc rzeczywiście tutaj każdego dnia coś się dzieje w Fundacji, więc serdecznie zachęcam do tego, aby do nas dołączyć.

Dużo będzie się również działo w kwestii artystycznej zarówno w Teatrze Oczami Brata, jak i w Teatrze Nowym:
– Przed nami premiera spektaklu Teatru Oczami Brata, czyli teatru osób z niepełnosprawnością, co nastąpi 8 grudnia. Nasze osoby z niepełnosprawnością wystawią spektakl pod tytułem “Sens”, opowiadający o sensie ich życia razem z nami. Między innymi autorem tekstów jest Bartek, którego można było też podziwiać w jednym z programów telewizji, ale jest bardzo wrażliwy i pięknie pisze, więc serdecznie zachęcam. 8 grudnia. Mamy też spektakle Teatru Nowego, które grane są w Domu Oczami Brata, serdecznie na nie zachęcam. Gramy też spektakle pod tytułem “Cebula”. A “Cebula” opowiada o historii powstania Fundacji Oczami Brata i takim marzeniu właśnie zbudowania domu dla osób z niepełnosprawnością, więc to jest wyjątkowy spektakl, bo grany jest już w wybudowanym domu i to marzenie rzeczywiście można wręcz dotknąć, a nie tylko o nim usłyszeć czy zobaczyć jako spektakl.

Szczegółowe informacje o działania Fundacji Oczami Brata można znaleźć na jej stronie internetowej oraz na profilu facebookowym.

Skip to content