Fot. Radio Fiat

W związku przebudową starej linii tramwajowej od wtorku 2 marca niemożliwy jest przejazd przez torowisko w obu kierunkach na skrzyżowaniu al. Najświętszej Maryi Panny z alejami Wolności i Kościuszki.

Firma zajmująca się przebudową przewiduje zakończenie prac na skrzyżowaniu w przeciągu 4 do 6 tygodni, w zależności od pogody i stanu instalacji podziemnych liczących sobie kilkadziesiąt lat.

Do czasu zakończenia robót w obrębie skrzyżowania obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu i objazdy autobusów komunikacji miejskiej, ze względów bezpieczeństwa ograniczony zostanie także ruch pieszy. Najważniejszymi rozwiązaniami tymczasowymi, do których powinniśmy się stosować, będą:

  • Brak możliwości wjazdu w Aleję Najświętszej Maryi Panny z al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo);
  • Brak możliwości wyjazdu z Alei Najświętszej Maryi Panny w al. Kościuszki i w al. Wolności (niemożliwy skręt w prawo i lewo);
  • Brak możliwości przejazdu Aleją Najświętszej Maryi Panny przez skrzyżowanie Wolności/Kościuszki w obu kierunkach (niemożliwe przejazdy na wprost);
  • Ograniczenie ruchu pieszego w obrębie skrzyżowania (zgodnie z oznakowaniem i wygrodzeniem);
  • Wyznaczenie zawracania w Alei Najświętszej Maryi Panny dla pojazdów mieszkańców i zaopatrzenia jadących od strony skrzyżowania z ul. Wilsona przez pasaż środkowy na wysokości dotychczasowych przejść dla pieszych (na wysokości Kamienicy Kupieckiej i Kwadratów) w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Poza powyższymi niedogodnościami ruch w ciągu al. Najświętszej Maryi Panny będzie się odbywał zgodnie z dotychczasową organizacją ruchu. Mimo tego mieszkańcom miasta taka sytuacja życie utrudni. W szczególności ucierpią na tym kierowcy.

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie na osi al. Wolności – al. Kościuszki w obu kierunkach z zachowaniem należytej ostrożności z powodu prac prowadzonych na przyległym torowisku. Utrudnienia w ruchu występują też na sąsiednich skrzyżowaniach al. Kościuszki z ul. Jasnogórską i al. Wolności z ulicą Orzechowskiego oraz wzdłuż całego placu budowy przy przebudowywanej linii w centrum miasta.

Remont torowiska w alejach wymusza zmiany w trasach komunikacji miejskiej. Objazdy autobusów w zdecydowanej większości będą odbywać się alejami Wolności, Kościuszki i Jana Pawła II w obu kierunkach.

W czwartek 4 marca przed południem w trybie pilnym zamknięta została druga strona skrzyżowania ulicy Jasnogórskiej (od strony siedziby Sanepidu i Zespołu Szkół Muzycznych) z alejami: Kościuszki i Armii Krajowej. Niemożliwy jest wjazd i wyjazd z ul. Jasnogórskiej. Zamknięcie można objechać al. Jana Pawła II w obu kierunkach. Taki tryb spowodowany jest nagłą koniecznością poprawy drożności ruchu na osi al. Wolności – al. Kościuszki – al. Armii Krajowej, głównie dla autobusów komunikacji miejskiej.

BNO

Skip to content