Bezpiecznie i spokojnie – podsumowanie weekendu

Fot. Radio Fiat

W ocenie częstochowskich służb miniony weekend w mieście i powiecie należał do spokojnych. O ile w statystykach znalazła się znacząca liczba drobnych wykroczeń, na szczęście żadne z nich nie skutkowało poważniejszym zdarzeniem.

O działaniach policji na przestrzeni ostatnich trzech dni mówi asp. szt. Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– Od piątku do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ujawnili w czasie swojej służby 366 wykroczeń drogowych, z czego 167 dotyczyło przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Z tego powodu prawa jazdy straciło dziewięć osób (przekroczenie o 50 km/h w obszarze zabudowanym). Trzech kierowców straciło swoje uprawnienia za jazdę po alkoholu. Mundurowi wyjeżdżali do skutków 54 kolizji. Na szczęście były to niegroźne zdarzenia – mówiła oficer prasowa.

Spokojny weekend mieli również częstochowscy strażacy. Poza rutynowymi sytuacjami obyło się bez poważniejszych zdarzeń.

– W weekend na terenie Częstochowy i powiatu powstały 44 zdarzenia wymagające interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie pięciu pożarów, oraz usuwanie skutków 39 miejscowych zagrożeń – powiedział mł. bryg. Paweł Liszaj, oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Niespełna 130 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta przyjęli w ostatnich dniach dyżurni straży miejskiej. Także tutaj obyło się bez większych incydentów.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (łącznie 48 zdarzeń). W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 11 obserwacji, które wymagały interwencji. Sześć z nich zrealizowali strażnicy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas patroli – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik prasowy.

W ubiegłym tygodniu częstochowscy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który był poszukiwany przez Policję. Miał do odbycia 182 dni kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy z V Komisariatu Policji, a stamtąd – za kratki.

BNO

Skip to content