„Bitwa Regionów” – konkurs dla KGW

Trwa okres składania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego zatytułowanego „Bitwa Regionów”. Organizatorami tego wydarzenia są: minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Szczegóły idei konkursowej przedstawia Konrad Jarzyński – dyrektor oddziału terenowego Krajowego Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Częstochowie:

“Bitwa Regionów” to konkurs, który co roku prowadzony jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Chodzi o promocję polskiej żywności, o promocję kultury – takiej ludowej, bo główną rolę odgrywają Koła Gospodyń Wiejskich. W największym skrócie przedstawiają przepis który jest charakterystyczny dla regionu, który ma jakieś tło historyczne, o których można opowiadać tak, żeby zaciekawić słuchaczy, ale i z drugiej strony biorą udział w rywalizacji, jest powołane jury, które wyłania najsmaczniejszy przepis. Oczywiście potem coraz wyżej jest etap powiatowy, wojewódzki aż w końcu wielki finał ogólnopolski.

Zgłoszenie koła do konkursu jest bardzo proste. Wystarczy kilka kliknięć na stronie kowr.gov.pl. Jak zrobić to skutecznie?

W kwestiach organizacyjnych zapraszam na stronę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – zakładka bitwa regionów. Również na stronach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest ogłoszenie, które przenosi na stronę, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich rejestrują swoje uczestnictwo w tym konkursie. Jest mało czasu, bo do 31 maja. Czekamy na zgłoszenia. Te zgłoszenia będą jako wizytówka, czy też takim uprawnieniem do korzystania z wielkiej zabawy. Śledzimy na bieżąco i wprowadzamy do bazy potencjalnych uczestników.

Przypomnijmy, że zgłaszać koła do konkursu można do 31 maja.

Skip to content