W kawiarni “Niebo w mieście” w Częstochowie odbył się koncert “Bogu serce, ludziom uśmiech”.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 16 listopada o godz. 19:00 i poprzedzone było Mszą św. w Kościele św. Zygmunta. Na koncercie grane były przede wszystkim pieśni wysławiające Boga.

– Uwielbiam śpiewać dla Pana Boga i uwielbiam śpiewać dla ludzi – mówi ks. Piotr Klekociński, wykonawca koncertu. – Uwielbiam też to, że są miejsca i przestrzenie, w których można się zaprezentować. Z drugiej strony – nie chodzi tutaj tyle o prezentowanie się, co o dawanie świadectwa. Zawsze sobie myślę, że każdy mój koncert musi być dawaniem świadectwa, dlatego staram się w moim śpiewaniu i pomiędzy moim śpiewaniem dużo mówić o Bogu i dużo do niego nawiązywać. Wynika to zarówno z tego, że jestem księdzem i jest to moje zadanie kapłańskie, jak i z tego, że otrzymałem talent od Pana Boga, za który bardzo mu jestem wdzięczny. Tego talentu nie chciałbym ukrywać, a wręcz przeciwnie – dzielić się nim z tymi, którzy chcą posłuchać mnie, posłuchać o Bogu i którzy lubią słuchać śpiewających – dodaje ksiądz.

Jak się okazuje, miejsce koncertu nie było przypadkowe.

– Bardzo cieszę się, że w ogóle mamy takie miejsce. Sama nazwa – “Niebo w mieście” – jest bardzo wymowna, bo rzeczywiście wśród całego tego zgiełku i hałasu potrzebujemy przestrzeni, w których można się wyciszyć lub pobyć trochę samemu ze sobą albo z bliskimi. Tak często skarżymy się, że brakuje nam czasu dla ludzi albo dla siebie, a tymczasem właśnie “Niebo w mieście” pozwala nam na pozostawienie choć na chwilę rzeczy, które dzieją się w naszym życiu i odpocząć przy dobrej herbacie. Pan Jezus mówi: “Idźcie i wypocznijcie nieco” i być może właśnie ta kawiarnia jest doskonałym do tego miejscem – podsumowuje ksiądz.

Ks. Piotr Klekociński już dwa lata temu zachwycił częstochowską publiczność koncertem “O Miłości z wielkiej litery”. W swoim repertuarze ma nie tylko pieśni religijne, ale również świeckie, polskie piosenki, które nawiązują do tradycyjnych wartości chrześcijańskich. Patronami medialnymi tegorocznego koncertu były m.in. Radio Jasna Góra oraz Radio Fiat.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content