Grafika: policja.pl

Przestępcy i oszuści wykorzystują każdą sytuację, aby wyłudzić dane osobowe lub pieniądze, o czym na antenie Radia Fiat oraz portalu czestochowskie24.pl informowaliśmy wielokrotnie.

Obecnie na celowniku oszustów mogą znajdować się rodzice, czyli odbiorcy bonu wakacyjnego 500 +. To do nich kierowane są „okazjonalne” oferty, których mnóstwo znaleźć można, chociażby w Internecie.

– W sieci pełno jest „specjalnych” ofert na voucher urlopowy, który informuje, że warunkiem jego otrzymania jest wpłacenie na podane konto pieniędzy za dodatkowe cztery dni pobytu na wakacjach, a rzekomo trzy dni są za darmo w ramach bonu. Jeszcze inny model oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na strony Internetowe i wpłatę części kosztów wyjazdu. Mogą też prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej – przybliżyła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Oszuści działający w ten sposób żerują na niewiedzy rodziców dotyczącej programu wakacyjnej bonifikaty.

– Pamiętajmy o prostych zasadach, aby być bezpiecznym. Dzięki swoim przemyślanym zachowaniom możemy nie stracić pieniędzy. Pamiętajmy, że przestępcy uciekają się do wielu różnych metod – apeluje oficer prasowy.

Wiarygodne, a zarazem prawdziwe informacje dotyczące bonu znajdują się na rządowej stronie bonturystyczny.gov.pl i na oficjalnych stronach: Ministerstwa Rozwoju oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

BNO

Skip to content