Budżet Obywatelski dla Schroniska niebawem zostanie uruchomiony

Spośród projektów zgłoszonych do częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego na ten rok, mieszkańcy wybrali do realizacji dwa zadania, które dotyczą Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Personel schroniska przygotowuje się do wystartowania z realizacją pierwszego z zadań, jakim jest modernizacja jednego z budynków z boksami dla psów.

Przetarg już został rozpisany. O szczegółach zadania mówi Marta Pasieka z działu promocji i administracji Schroniska:

W ramach Budżetu Obywatelskiego będzie modernizowany Pawilon B, czyli będziemy naprawiać to, co zostało zostało zrobione kiedyś źle – przede wszystkim będziemy profesjonalnie odwadniać budynek. Będziemy też wymieniać nawierzchnię a także ogrzewanie z klasycznego na ogrzewanie podłogowe. Wiemy, że już został ogłoszony przetarg, czekamy teraz na wyłonienie wykonawcy.

Fot. Radio Fiat

 

Drugim zadaniem w ramach Budżetu Obywatelskiego, jakie zostało przewidziane na ten rok, a na realizację którego Schronisko wciąż czeka jest zakup nowego samochodu transportowo-interwencyjnego:

Nasz samochód już jest wiekowy ponieważ ma już 13 lat i sporo przejechał. Przeszedł także sporo napraw, które oczywiście obciążają budżet Miasta. Dlatego też dojazd nowym samochodem będzie na pewno sprawniejszy, szybszy i bardziej komfortowy dla zwierząt.

Schronisko ma zamiar przeprowadzić modernizację Pawilonu B jeszcze w okresie letnim, bo stosunkowo łatwo będzie przenieść psy w inne części obiektu bez wystawiania ich na skrajne warunki atmosferyczne. Być może już z końcem wakacji modernizacja zostanie zakończona.

Fot. Radio Fiat
Pawilon B przed modernizacją | Fot. Radio Fiat
Pawilon B przed modernizacją | Fot. Radio Fiat
Pawilon B przed modernizacją | Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat

 

Skip to content