Caritas podsumowała akcję „Tak pomagam”

Około 20 000 wolontariuszy z całego kraju wzięło udział w przedświątecznej zbiórce „TAK, POMAGAM!” organizowanej przez Caritas. Zbiórka odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2018 w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na terenie całej Polski. Akcja odbyła się po raz 13. Jak co roku wzięli w niej  udział w liczbie około 500 osób przedstawiciele caritas archidiecezji częstochowskiej. – Na pewno będzie to około 1500 paczek w skali całej archidiecezji, a w samej Częstochowie zostanie wydanych 500 paczek bożonarodzeniowych – podsumowuje tegoroczną akcję ks. Paweł Dzierzkowski.

Ryż, makaron, cukier, mąka czy olej – to tylko niektóre z produktów, jakie znalazły się w koszykach wolontariuszy Caritas w ramach akcji „Tak pomagam”. Z takiej formy pomocy co roku korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób, zwłaszcza rodziny wielodzietne i osoby starsze.

Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach tegorocznej zbiórki trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób. Pierwsza edycja dwa razy do roku przeprowadzanej przez Caritas zbiórki żywności miała miejsce w 2011 roku.

PN

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content