Caritas z pomocą dla głodnych

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej poprzez wolontariuszy i zaangażowanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ze wspólnot częstochowskich dostarcza ciepłe posiłki dla potrzebujących. Wśród osób, które otrzymają taką formę pomocy od Caritas, są m.in. osoby, które należą do programu Senior Plus oraz podopieczni wskazani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Obecna sytuacja epidemiologiczna nie powstrzymała funkcjonowania kuchni, w której przygotowywane są posiłki dla podopiecznych.

– Nadal mamy czynną kuchnię i będziemy ją używać, o ile nie zaistnieje jakaś nadzwyczajna sytuacja. Będziemy świadczyli ciepłe posiłki (pierwsze lub drugie danie). Będziemy także dostarczali je przez młodych wolontariuszy pod wyznaczone adresy – mówił ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas.

Caritas dostarcza także posiłki dwóm rodzinom, które są objęte kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa.

– Nieustannie dzwonią do nas osoby z prośbami, abyśmy ten program rozszerzali. Prace pomocowe i kryzysowe prowadzone są na zasadzie spójności, dlatego też bardzo ważny jest dla nas sygnał z MOPS-u, który przesyła nam adresy potrzebujących osób. W ten sposób eliminujemy możliwość dublowania pomocy, aby każdy potrzebujący miał szansę ją uzyskać – dodał ks. Bator.

Średnio ciepła żywność jest wydawana do ok. 30-40 adresów dziennie w całej Częstochowie. Caritas apeluje o pomoc i zaangażowanie wszystkich, którzy są w stanie pomóc osobom w swoim najbliższym otoczeniu.

BNO