W czwartek, 29 lutego o godz. 10:00 w auli Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbędzie się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Czarowanie Słowem”.

O celach konkursu mówi Dorota Miłkowska, nauczycielka i jedna z organizatorek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie:

– Zachęcanie dzieci do takich możliwości rozwijania swoich zdolności recytatorskich, też do popularyzacji i zaglądania, i czytania tej literatury pięknej. Uwrażliwienie na piękno poezji i kulturę żywego słowa. I taka chęć wyrażenia swojej własnej osoby. Każdy ma swoje 5 minut i może się zaprezentować. Mamy zgromadzonych około 60 osób, uczestników.

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii wiekowych, a uczestników będzie oceniać jury w tradycyjnym składzie:

– Zasiada Teresa Cielska. Aktorka nasza tutaj Częstochowska, Czesława Mączka. Od samego początku z nami była, malarka Danuta Króliszewska i jedna z pań, która jest też z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej z WOM-u. Ten konkurs jest skierowany do uczniów specjalnych. Mamy kategorie podzielone: to są maluchy od 1 do 3, potem jest od 4 do 6, potem 7-8. To jest podstawówka, ale również także szkoły biorą udział przysposabiające do pracy i szkoły branżowe. Nawet mogą brać udział też szkoły, które mają też dzieci z orzeczeniem, bo to jest też pewien warunek złożeniowy, dlatego że nie zmieścilibyśmy się na scenie i w auli, którą nam użycza WOM w Częstochowie.

Organizatorem konkursu jest grono pedagogiczne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie. Patronat medialny nad konkursem objęło m.in. Radio Fiat.

Skip to content