Częstochowa bez debaty prezydenckiej przed drugą turą wyborów

W poniedziałek, 15 kwietnia odbyło się spotkanie kandydatki na Prezydenta Miasta, Moniki Pohorockiej z działaczami społecznymi. Reprezentantami poszczególnych dziedzin byli: Teresa Dzielska, Joanna Chrapońska, Hubert Wąsek, Paweł Bilski, Marek Domagała, Hubert Pietrzak, Stefan Rybicki. 

Z debaty w niedługim czasie przed jej rozpoczęciem wycofał się kandydat Lewicy, Krzysztof Matyjaszczyk. Było to zaskoczenie między innymi dla kontrkandydatki Moniki Pohoreckiej, która podsumowała decyzję urzędującego włodarza miasta:

– Wszystko było umówione, ustalone, otrzymaliśmy informacje z zakresu obszarów tematycznych, o których będziemy rozmawiać. Tym bardziej byłam zaskoczona, ponieważ specjalnie na ten cel poprzestawiałam swoje plany, zmieniłam swój grafik wyborczy, żeby móc wziąć udział w debacie. Tym bardziej jest mi przykro, że Pan Prezydent w zasadzie w ostatniej chwili się wycofał. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mogę już tylko śmiało głosić tezę, że strach, tchórzostwo. Pan Prezydent straszy Częstochowę PiS-em, a sam poza tym nie ma nic więcej do zaoferowania. Dziwię się, że po 14 latach sprawowania władzy Pan Prezydent nie ma nic do powiedzenia mieszkańcom poza bilbordami, które mają na celu odstraszyć czy zniechęcić do mnie jako kontrkandydatki. To jest przykre. Myślę, że ocenę tego pozostawię mieszkańcom.

W dniu, w którym miała mieć miejsce debata prezydencka, Monika Pohorecka zorganizowała spotkanie, na które zaproszeni zostali goście z różnorodnych dziedzin życia publicznego miasta. Więcej na ten temat mówi sama kandydatka PiS:

– Spotkanie było poświęcone rozmowie z przedstawicielami różnych obszarów przestrzeni publicznej. Ja od samego początku mówiłam wielokrotnie, że zapraszam do dyskusji wszystkich tych, którzy chcą mieć udział i współudział w rządzeniu Częstochową. W związku z tym zaprosiłam przedstawicieli różnych obszarów życia społecznego, zawodowego, kulturalnego, przedsiębiorców, przedstawicieli świata kultury, biznesu, ekonomii, a także sportu. Było to kameralne grono, ale na tyle znaczące w mieście, że ich głos jest bardzo ważny, bo reprezentują szerokie grupy i środowiska. Tym bardziej się cieszę, że osoby te przyjęły zaproszenie, żeby móc porozmawiać o Częstochowie. Na wczorajszym spotkaniu chciałam się wsłuchać w ich głos, poznać bliżej ich problemy, które znam, bo w oparciu o nie tworzony był mój program wyborczy. Myślę, że taka rozmowa jest bardzo potrzebna i będzie sygnałem do społeczności lokalnej, mieszkańców, że chcę słuchać ich oraz poszczególnych grup zawodowych i poszczególnych środowisk.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów o urząd Prezydenta Miasta Częstochowa odbędzie się 21 kwietnia.

WS

Fot.: Radio Fiat
Skip to content