Częstochowa miastem niekończących się inwestycji drogowych

Fot. Radio Fiat

Aleja Wojska Polskiego, Droga Krajowa nr 46 czy ulice w dzielnicy Stradom to tylko niektóre lokalizacje, w których wciąż trwają inwestycje drogowe. Remonty to codzienność mieszkańców Częstochowy, która spędza sen z powiek zarówno kierowcom, jak i pieszym. Codzienność ta ma przynieść większy komfort poruszania się po mieście, jednak aby tak było, trzeba przetrwać czas komunikacyjnych utrudnień.

Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie, w Poranku Radia Fiat mówił o największych, a zarazem najbardziej strategicznych inwestycjach drogowych w mieście. Największą z nich jest gruntowna przebudowa DK91 wzdłuż al. Wojska Polskiego wraz z budową nowych wiaduktów.

– Teraz będziemy mieć łącznie trzy bezkolizyjne skrzyżowania dwupoziomowe. Nowe zostaną wybudowane przy ul. Krakowskiej i ul. Legionów. Obecnie prace są wykonane w ok. 3/4 swojego zaawansowania. Zostało nam zatem ok. 25% do zrealizowania. To wciąż dużo, ale pamiętajmy, że najbardziej czasochłonne etapy, takie jak prace ziemne, są już za nami. Obecnie będą układane warstwy bitumiczne – mówił Maciej Hasik z MZD Częstochowa.

Równie dużą i strategiczną inwestycją drogową jest przebudowa DK46 w kierunku Blachowni.

– Tutaj prace przebiegają w podobnym tempie, a ich zaawansowanie jest równie duże. Ta inwestycja jest podzielona na dwa etapy: z istniejącym śladem drogi oraz z nowym. W istniejącym śladzie prace są bardzo trudne, ponieważ jest to dość szczelna zabudowa przy sąsiedztwie linii kolejowej z ograniczonymi parametrami pasa drogowego. To też utrudnienie dla mieszkańców, m.in. przy Osadzie Młyńskiej oraz ul. Zaciszańskiej. Czynne jest za to połączenie ul. Kolorowej z ul. Przejazdową. Na plus wato dodać, że w tym regionie zostanie wybudowane niedostępne przez dekady odwodnienie – dodał rzecznik MZD Częstochowa.

Chociaż wiele z inwestycji wkracza w decydującą fazę prac, to częstochowski drogowy zawrót głowy będzie trwał jeszcze przez jakiś czas. Wedle zapewnień, mieszkańcy naszego miasta będą mogli bezproblemowo korzystać z nowej infrastruktury drogowej jeszcze tej zimy. Byle tylko ta nie zaskoczyła drogowców.

BNO

 

Skip to content