Częstochowa: Potrącenie pieszego przez tramwaj

W czwartek, 27 kwietnia, na jednym z częstochowskich torowisk doszło do potrącenia pieszego przez tramwaj. Na miejscu pracowały służby ratownicze, policja bada przebieg zdarzenia.

Rzecznik prasowy policji częstochowskiej, asp. sztab. Barbara Poznańska mówi o wstępnych ustaleniach, dotyczących potrącenia, do którego doszło w pobliżu CH Promenada:

– Do zdarzenia doszło ok. godz. 14 w Częstochowie na skrzyżowaniu ul. AK i Kiedrzyńskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72 letni częstochowianin, przechodząc na czerwonym świetle, wpadł pod tramwaj. Trafił do szpitala.

Jak zwykle w przypadku tego typu zdarzeń, na miejscu pojawiła się również straż pożarna. O ich działaniach poinformował rzecznik prasowy straży pożarnej, mł.bryg. mgr inż. Paweł Liszaj:

– Informację o zdarzeniu dostaliśmy o 13:34. Na miejscu pojawiło się 5 zastępów straży pożarnej, głównie zabezpieczaliśmy miejsce zdarzenia. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala.

Razem ze służbami apelujemy do wszystkich o rozwagę i pamiętanie o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Upewnijmy się, czy możemy w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni lub torowiska. Korzystanie z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób ograniczający nam obserwację podczas pokonywania jezdni, drogi dla rowerów, czy też torowiska, jest wykroczeniem.

LN

Skip to content