morze-baltyckie

Pomimo tego, że do Polski przypłynęły afrykańskie upały, sporo częstochowian nadal decyduje się na spędzanie swoich wakacji poza granicami kraju. Spośród zagranicznych kierunków częstochowianie wybierają przede wszystkim Grecję. Zarówno jeśli chodzi o ląd, jak i greckie wyspy. Jest tam ok. 10 różnych regionów, w których mogą wypoczywać urlopowicze. Można do nich zaliczyć takie wyspy jak Kreta, Rodos, Kos czy Zakynthos.
– Powodem tego, że częstochowianie wybierają akurat Grecję, jest stosunkowo niewielka cena – i to zarówno biorąc pod uwagę przejazd autokarem, jak i przelot samolotem. Czynnikiem dodatkowym mającym wpływ na wybór Grecji jest zwiększenie ryzyka na kierunkach arabskich, stąd ok. 70 % klientów rezygnuje z wczasów na tamtych terenach i zamiast tego wybiera m.in. Grecję jako destynację niewiele droższą w porównaniu z kierunkami wybieranymi w poprzednich latach – mówi Robert Gładych – pracownik jednego z częstochowskich biur podróży.
Na kolejnych pozycjach chętnie wybieranych przez mieszkańców Częstochowy jako miejsca wypoczynku poza granicami naszego Państwa znajdują się odpowiednio: Bułgaria i, niezmiennie, Chorwacja.

Skip to content