Częstochowska policja przypomina – w Polsce nadal mamy pandemię!

Od kilku tygodni obserwujemy ponowny wzrost zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem. Dodatkowo specjaliści z zakresu nauk medycznych, nie tylko ostrzegają, ale i zapowiadają nadejście jesienią czwartej fali Covid-19. Z tego powodu częstochowska policja postanowiła przypomnieć wszystkim beztrosko odpoczywającym mieszkańcom – w Polsce nadal mamy stan epidemiologiczny.

Oficer prasowy częstochowskiej Komendy Miejskiej Policji, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, apeluje o rozwagę oraz umiar. Wakacyjna aura nie powinna sprawić, że zapomnimy o nadal funkcjonujących obostrzeniach czy restrykcjach. Wszystko w imię bezpieczeństwa obywateli, ponieważ konsekwencje jakie niesie ze sobą zachorowanie na Covid-19 mogą ciągnąć się za nami latami, a nawet doprowadzić do naszej śmierci.

Jak informuje rzecznik, częstochowianie na ogół nadal mają w pamięci funkcjonowanie obostrzeń. Policja przypomina, że nieznajomość czy zapomnienie obowiązującego prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Do nadal obowiązujących zakazów należą m.in.: zasłanianie ust i nosa maseczką w sklepie, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie; utrzymywanie dystansu społecznego, czy dezynfekcja dłoni. Policja zapowiada – dla osób łamiących te zakazy nie będzie taryfy ulgowej.

Skip to content