Częstochowski Społeczny Komitet Poparcia Andrzeja Dudy

Fot. Radio Fiat

Lidia Burzyńska, Szymon Giżyński, Ryszard Majer i Mariusz Trepka zaprezentowali dziś Społeczny Komitet Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy w okręgu częstochowskim. W jego skład wchodzi 250 osób. Wśród nich m.in. samorządowcy, przedsiębiorcy, lekarze i artyści.

Wybory prezydenckie już 28 czerwca. W różnych miastach Polski powstały Społeczne Komitety udzielające poparcia Andrzejowi Dudzie. Jak tłumaczy Szymon Giżyński, minister rolnictwa, do ich zadań należy m.in wspieranie kampanii obecnego prezydenta oraz zachęcanie mieszkańców regionu do oddania na niego głosu.

– Pan prezydent Andrzej Duda jest takim zwornikiem czynu, a nie patriotyzmu z łaski urzędu meldunkowego. Jesteśmy zwolennikami jego prezydentury oraz koryfeuszami Społecznego Komitetu Poparcia. W przeciągu tych kilku dni będziemy robić wszystko, aby zachęcić Polaków do oddania głosu na Andrzeja Dudę. W Komitecie zrzeszone są różne grupy społeczne m.in. ze środowisk kulturowych, administracyjnych czy rolniczych.

Jak mówi poseł Lidia Burzyńska, Andrzej Duda jest gwarantem jedności polskiego rządu.

– Musimy pamiętać o tym, że czyny to nie słowa. Prawda to nie kłamstwo. Miłości i patriotyzmu do Polski nie da się wyuczyć. To trzeba mieć po prostu w sercu tak, jak nasz prezydent Andrzej Duda.

W Częstochowie, podczas specjalnej konferencji prasowej, polscy parlamentarzyści zadali kilka pytań skierowanych do kandydata na prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej. O sprawy związane z polityką zagraniczną pytał Ryszard Majer, senator RP.

– To bardzo ważne pytanie z zakresu spraw zagranicznych. Pytam Rafała Trzaskowskiego – czy zgodziłby się na relokację uchodźców w Polsce? Przypominam, że obóz Zjednoczonej Prawicy, w tej sprawie, wyraźnie protestował. Nie było to ani w interesie narodowym, ani europejskim, co pokazały doświadczenia z lat późniejszych. Z tym pytaniem wiąże się również sprawa euro – czy Pan Trzaskowski podpisałby ustawę, wprowadzającą tę walutę? Przy zróżnicowanej gospodarce europejskiej euro mogłoby mocno osłabić Polskę i każdą polską rodzinę.

Poseł Lidia Burzyńska zapytała o utrzymanie programu 500 plus, natomiast poseł Mariusz Trepka o wiek emerytalny.

– Szanowni Państwo, jak wiecie, prezydent Andrzej Duda podpisał się pod ustawą obniżającą wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet. Pytam, czy Rafał Trzaskowski podpisałby ustawę podwyższającą wiek emerytalny?

O regulację kwestii małżeństw homoseksualnych, zapytał minister Szymon Giżyński.

– Pytanie dotyczy kwestii fundamentalnej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo rodziny. O jej ideowe bezpieczeństwo, dotyczące relacji opartych na tradycji i pewnych wzorcach. Pytam, czy Rafał Trzaskowski podpisze się pod ustawą, która dopuszczałaby małżeństwa jednopłciowe i adopcję przez nie dzieci.

W ramach prezentacji Społecznego Komitetu, politycy Prawa i Sprawiedliwości podpisali się również pod apelem poparcia dla Andrzeja Dudy w wyborach na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

ABK

Skip to content