fot. Radio Fiat

Wraz ze znoszeniem kolejnych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa instytucje publiczne stopniowo wznawiają swoją działalność. Jedną z nich jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, który od wtorku 12 maja ponownie będzie przeprowadzał kursy i szkolenia, a od środy 13 maja również przyjmował zapisy na egzaminy państwowe.

Zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Śląskiego, częstochowski WORD wznawia działalność i niebawem znów zacznie przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy. Szczegółowo o procesie ponownego uruchomienia ośrodka mówi kierownik wydziału realizacji egzaminów państwowych na prawo jazdy, Grzegorz Nowak.

– Od jutra wznawiamy zapisy na egzaminy państwowe, a od poniedziałku 18 maja wznawiamy przeprowadzanie egzaminów państwowych na wszystkie kategorie prawa jazdy – informuje Nowak.

Kierownik wydziału realizacji egzaminów państwowych podkreśla, że wznowienie przeprowadzania egzaminów wiąże się z wprowadzeniem określonych środków ostrożności.

– Wprowadzamy te środki bezpieczeństwa, które wynikają z ogólnych przepisów oraz zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tj. zachowanie odpowiedniej odległości oraz korzystanie z środków ochrony osobistej. Ośrodek jest przygotowany do wznowienia działalności – pracownicy zostali już wyposażeni w odpowiednie środki i, stosując się do wspomnianych zaleceń, będziemy ponownie przeprowadzać egzaminy na prawo jazdy.

Na stronie WORD-u znajduje się szczegółowa instrukcja dotycząca obostrzeń i zasad, które będą obowiązywać osoby egzaminowane na terenie samego ośrodka oraz w czasie zdawania egzaminu. Zasady te będą obowiązywały aż do odwołania.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content