Częstochowskie kąpieliska wkrótce rozpoczną sezon letni!

W najbliższą sobotę, 17 czerwca w Częstochowie startuje sezon na kąpieliska miejskie. Wielkie otwarcie szykuje pływalnia przy ul. Dekabrystów i kąpielisko w Parku Lisiniec. W tym roku przybędzie nowych atrakcji!

Marcin Mazik z działu sportu i rekreacji w MOSIRze zdradza szczegóły, dotyczące otwarcia pływalni przy ul. Dekabrystów. Ma też jedną małą uwagę do kupujących bilety:

– W najbliższy weekend rozpocznie się sezon letni na pływalni przy Dekabrystów. Obiekt będzie dostępny od godz. 10 do 20. To będzie trwało do 3 września, kiedy sezon na obiekcie się zakończy. Wejść na obiekt będzie można do godz. 19, po tej godzinie nie będzie można już zakupić biletów.

W sobotę również oficjalnie rozpocznie sezon letni kąpielisko ,,Adriatyk” w Parku Lisiniec:

Od tego dnia dyżur na kąpielisku pełnić będą ratownicy. W sobotę będzie można też skorzystać z wypożyczalni. Kąpielisko, jak wszyscy wiedzą, to Adriatyk. Przy Bałtyku znajduje się wypożyczalnia.

W obu miejscach nie zabraknie atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie godne uwagi będzie kąpielisko na Lisińcu – Mazik wyjawił, że pojawią się tam dmuchańce:

– Tor Wodny Ninja funkcjonuje w Parku Wodnym Częstochowa, zobaczymy czy będzie też w Parku Lisiniec. W tym roku pojawią się dmuchańce na Adriatyku, które będą dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oczywiście bezpłatnie.

Podczas korzystania z kąpielisk warto mieć na uwadze bezpieczeństwo – swoje i najbliższych. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią, dlatego tak ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Umiejętność pływania jest podstawą bezpieczeństwa w wodzie. Niestety większość utonięć jest rezultatem lekkomyślności ludzi, korzystających z kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

LN

Skip to content