Częstochowskie uczelnie otrzymały dofinansowanie

W ramach programu Częstochowa Akademicka, Magistrat wyszedł z inicjatywą finansowego wsparcia miejskich uczelni wyższych. Program ma na celu promocję współpracy biznesu oraz przemysłu z częstochowskimi uczelniami. Granty otrzymały zarówno politechnika, jak i uniwersytet.

Więcej o dofinansowaniu, a także planach z nim związanych, mówi dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej: – Dotacja wesprze rozwój infrastruktury dydaktycznej politechniki, czyli interaktywnych urządzeń do Wirtualnej Fabryki 4.0, rozbudowę edukacyjnego ogrodu sensorycznego oraz zakup wyposażenia do fabryki pomysłów.

O planach Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, mówi Marek Makowski z Biura Promocji: – W ramach dotacji zostanie zakupiony analizator składu masy ciała z osprzętem, do symulacji badań ultrasonograficznych i elektrokardiologicznego. O zakup tej aparatury wnioskował Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.

Program Akademicka Częstochowa funkcjonuje z powodzeniem od 2013 roku. Jego celem jest promocja współpracy na linii biznes/przemysł – uczelnie wyższe. W ten sposób powstał już kierunek dedykowany dwóm potentatom branży szklanej: Guardian Glass i Stoelzle Częstochowa oraz laboratorium SAP dedykowane branży BSS. Współpraca pomiędzy samorządem, światem nauki i biznesem to jeden z niezbędnych elementów zrównoważonego rozwoju regionu.

Skip to content