Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Miejscami może spaść do 20 centymetrów białego puchu. Należy spodziewać się także trudnych warunków drogowych.

Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu zostały wydane dla województw: opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz śląskiego.

– Przyrost pokrywy śnieżnej będzie rzędu do 10 cm na nizinach i wyżynach oraz do 20 cm w ciągu 12 godzin w górach – powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Synoptycy zapowiadają także trudne warunki drogowe. Szczególnie niebezpiecznie będzie w Małopolsce oraz na Śląsku.

– Opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu będą przeważały, ponieważ w nocy będą ujemne temperatury. Będzie również ślisko na chodnikach, także piesi również będą musieli uważać – dodał rzecznik prasowy warszawskiego IMGW.

W nadchodzących dniach w centrum i na północnym wschodzie zapowiadane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Pod koniec tygodnia poprószy głównie na północy i zachodzie. Opady mają być jeszcze silniejsze od tych zapowiadanych przed minionym weekendem.

BNO

Skip to content