Długi sierpniowy weekend pomimo szczytu pielgrzymkowego, okazał się być dosyć spokojny dla służb mundurowych naszego miasta. Nie oznacza to jednak, że policjanci oraz strażacy nie musieli interweniować. W ubiegły weekend nikt nie zginął.

Policjanci z drogówki ujawnili ponad 400 wykroczeń w ruchu drogowym z czego prawie 260 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Szczegóły działań funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego w minionym czasie przedstawia podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

-W długi sierpniowy weekend doszło do 54 kolizji. Nie odnotowaliśmy żadnego zdarzenia, w którym ktoś by umarł czy został ranny. Policjanci z drogówki ujawnili 400 wykroczeń, z czego prawie 260 dotyczyło przekroczenia prędkości. Zatrzymano 5 praw jazdy, którzy jechali za szybko w obszarze zabudowanym. Zatrzymano 4 kierujących bez uprawnień oraz 6 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.

Strażacy musieli interweniować 67 razy. Najpoważniejszą z akcji gaśniczych był pożar, który powstał w Zawodziu położonym na terenie gminy Poczesna. Więcej o przeprowadzonych działaniach mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

-W dniach od 12 do 15 sierpnia na terenie Częstochowy i powiatu powstało 67 zdarzeń wymagających interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie 8 pożarów, usuwanie skutków 55 miejscowych zagrożeń oraz 4 wyjazdy do fałszywych alarmów. Powstałe zagrożenia to zagrożenia małe i lokalne. Spośród pożarów największy był pożar składowiska na działce w miejscowości Zawodzie w gminie Poczesna.

Jak powiedział Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej, dyżurni przyjęli w trakcie minionego weekendu 189 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta:

-Dyżurni przyjęli 189 telefonicznych zgłoszeń. Najwięcej dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego. Przeprowadzono 10 obserwacji, które wymagały interwencji. Od czwartku do poniedziałku głównym zadaniem strażników było zabezpieczanie wejść pielgrzymek na teren Jasnej Góry. Ponadto strażnicy służyli pielgrzymom i turystą wszelkim potrzebnymi informacjami.

Pomimo znacznie zwiększonej ilości osób przebywających w Częstochowie mundurowi nie odnotowali większych zagrożeń. Oby taki stan utrzymał się również po nadchodzących weekendach.

Skip to content