Dni Muzycznie Otwarte dla przedszkolaków

Przedszkolaki z Częstochowy mają w tym roku okazję, by spędzić ferie w nietypowy sposób. Jasnogórska Szkoła Muzyczna I Stopnia zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszego miasta na zajęcia, które odbywają się w dn. 14-16 lutego.

O głównym celu Dni Muzycznie Otwartych mówi wicedyrektor szkoły Marta Porębińska:

To jest dla nas nowa inicjatywa, po roku jubileuszowym, w naszej szkole, od momentu kiedy szkoła została powołana do życia. Postanowiliśmy organizować takie dni otwarte dla przedszkolaków, a w drugiej odsłonie dla przedszkolaków i dla rodziców. Idea jest taka aby dzieci, młodzież, rodzice mieli większą świadomość, że szkoła w ogóle istnieje, bo do tej pory okazuje się, że czasami jednak nie wszyscy o nas wiedzą, a w momencie kiedy się dowiadują, są bardzo miło zaskoczeni i bardzo chętnie do nas przychodzą.

W programie znalazły się warsztaty taneczno-wokalne, muzyczne warsztaty językowe (j. angielski i j. hiszpański), prezentacja instrumentów muzycznych wraz z możliwością wypróbowania ich oraz muzyczne warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy tworzą własnoręcznie instrumenty muzyczne z gliny i samoutwardzalnej modeliny. Na koniec spotkania przewidziano upominek dla każdego przedszkolaka.

Na dni otwarte zapraszamy wszystkie dzieciaki, wszystkich przedszkolaków z Częstochowy i okolic. Wszystkich, którzy są zainteresowani muzyką, ale też tych, którym wydaje się, że muzyka nie jest dla nich. Powiem szczerze mamy dużo takich sytuacji, że uda nam się kogoś zachęcić kto mówił, że muzyka jest absolutnie nie dla niego, a okazuje się, że jednak tak – dodaje.

Jest to pierwsza odsłona Dni Muzycznie Otwartych, która zainteresowała dość sporą grupę dzieci, młodzieży oraz rodziców. Dlatego Jasnogórska Szkoła Muzyczna I Stopnia w Częstochowie zapowiedziała kolejną, którą planuje na 29-31 marca.

KKO

Skip to content