Marzysz o domku dla całej rodziny, w którym spędzicie razem wakacje, weekendy czy ważne uroczystości? Nowoczesne domki letniskowe świetnie się tu odnajdą! Nowy Ład sprawił, że możemy postawić na działce domki 70 m2, bez uzyskiwania zbędnych pozwoleń. To sposób na szybkie, ale bezpieczne budownictwo, które przyniesie liczne wspomnienia rodzinne.

Domki drewniane dla rodziny

Panie Kierowniku, dlaczego coraz więcej rodzin decyduje się na zakup domku drewnianego na działkę?

Szukamy sposobów na to, by mieć czas dla siebie i swoich najbliższych. Marzymy o miejscu, w którym moglibyśmy odpocząć, porozmawiać czy wspólnie w coś pograć. Jednocześnie na co dzień mieszkamy na ciasnych osiedlach, które nam to uniemożliwiają. Rozwiązaniem stają się domki drewniane, które stawiamy na działkach za miastem. Jeździmy do nich na weekendy, próbując złapać świeży oddech oraz oderwać się myślami od codzienności. Decydujemy się na drewno, bo jest ono nie tylko trwałe, ale i klimatyczne. Nie musimy jechać zbyt daleko, by poczuć się inaczej. Zapach drewna i tworzona przez niego atmosfera nam to gwarantują.

Na jakie domki powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli szukamy przestrzeni dla rodziny z dziećmi?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i preferencje. W swojej ofercie posiadamy domki pod inwestycje, domki 35 m2 czy domki 70 m2. Jeśli szukamy domku dla pełnej rodziny, sugerowałbym zakup większego budynku. Nasze domki 70 m2 posiadają kilka pomieszczeń, tarasy czy antresole. Możemy zagospodarować w nich kuchnię, łazienkę, sypialnie czy wspólny salon. Choć jesteśmy tam wszyscy razem, każdy ma też przestrzeń tylko dla siebie. Możemy nacieszyć się swoją obecnością, ale nie przytłaczamy nią. Jeśli potrzebujemy ciszy, możemy udać się do innego pokoju i tam wypocząć. To wygodne rozwiązanie, jeśli cenimy sobie prostotę i komfort.

Domki Nowy Ład

Czy Nowy Ład wpłynął na typy stawianych budynków oraz zainteresowanie nimi?

Zdecydowanie tak. Obecnie możemy stawiać domki do 70 m2 bez uzyskiwania zbędnych pozwoleń. To dwukrotnie większa niż dotychczas powierzchnia. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na przestronne i wygodne domki na działkę. Nie musimy już wybierać mniejszych i bardziej ciasnych domków, które są dobre dla singli i bezdzietnych małżeństw. Możemy zdecydować się na coś bardziej dopasowanego dla par z dziećmi. Wolimy mieć swój domek, do którego możemy w każdej chwili podjechać, niż za każdym razem szukać pokoju w hotelu.

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na wakacje na działce, zamiast szukać czegoś dalszego?

Lubimy to, co znamy. Często też chcemy zorganizować wakacje budżetowe. Nie zawsze mamy możliwość dalszego wyjazdu. Pragniemy znaleźć czas dla siebie i dla dzieci, a nasz domek nam to umożliwia. Nie musimy jechać daleko, by wypocząć. Domki drewniane tworzą niepowtarzalny klimat, z którego chętnie korzystamy. Wystarczy dobra organizacja i pomysły, a drogie i dalekie wakacje zastępujemy równie satysfakcjonującymi i bardziej ekonomicznymi urlopami.

Skip to content