Dużo interwencji i tragedie na drogach – weekendowe podsumowanie służb

Niestety, miniony weekend na drogach Częstochowy i powiatu nie należał do bezpiecznych. Od piątku 30 lipca do niedzieli 1 sierpnia doszło do 45 kolizji oraz czterech wypadków drogowych.

W dwóch z nich zginęły dwie osoby. O serii czterech tragicznych w skutkach zdarzeń, które miały miejsce w ostatni piątek lipca.

– Przy ul. Bugajskiej kierowca Mercedesa nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, znajdującej się na oznakowanym przejściu. W wyniku poniesionych obrażeń 74-latka zmarła następnego dnia w szpitalu. Również w piątek przy ul. Okrzei kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł zaraz po przewiezieniu do szpitala. Tego samego dnia w gminie Koniecpol nietrzeźwy kierowca Suzuki zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z quadem. Tu kierujący czterokołowcem doznał obrażeń nogi. Także w piątek, tym razem w Woli Kiedrzyńskiej kierowca Peugeota nie ustąpił pierwszeństwa Audi, w wyniku czego pojazdy te się zderzyły. Za sprawą siły rozpędu Audi uderzyło w Renault oraz czołowo zderzyło się z BMW. Trzy osoby zostały ranne – mówiła podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu aż 160 telefonicznych zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– Było to łącznie 77 zdarzeń. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili pięć obserwacji, które wymagały działań służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz sytuacji zgłoszonych przez mieszkańców miasta strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – poinformował Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miskiej w Częstochowie.

Rekordową liczbę weekendowych interwencji mieli także częstochowscy strażacy. Tylko w ciągu trzech dni wyjeżdżali do 106 sytuacji. Wśród nich gaszenie pożarów to zaledwie sześć zdarzeń. Pozostałe 100 akcji to usuwanie skutków miejscowych zagrożeń.

BNO

Skip to content