We wtorek, 16 sierpnia, rozpoczął się trzeci – już ostatni – turnus półkolonii dla dzieci w Klubie Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca”. W ramach wtorkowej aktywności dzieci spotkały się z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Częstochowie. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne.

Więcej na temat zaplanowanych dla dzieci atrakcji mówi Dagmara Jakubowska-Kaffka – nauczyciel plastyki i sztuki:

Była policja, była Straż Miejska. Pani ze straży przyprowadziła psa i pokazała czym taki pies w straży miejskiej się zajmuje. Policja przygotowała film profilaktyczny, bo lepiej kiedy dzieci coś zobaczą, niż tylko dotrą do nich suche informacje. Potem odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie dzieci lepiły z gliny oraz następnie rysowały ciekawą techniką pastelami i farbami.

W każdym turnusie półkolonii przewidziane zostały 4 wyjazdy. O tym, gdzie w ramach trwającego turnusu pojadą dzieci mówi Jerzy Kowalski – instruktor sportu:

W tym trzecim turnusie zaplanowaliśmy również 4 wyjazdy. Pojedziemy do Olsztyna, Tarnowskich Gór, pójdziemy na naszą La Playe oraz w przyszłym tygodniu pojedziemy na zamek w Modlinie. Na zakończenie czekają nas warsztaty plastyczne w Koziegłowach. Będzie to niespodzianka zarówno dla uczestników jak i dla nas opiekunów.

Zapytaliśmy samych uczestników o to, co zrobili w ramach warsztatów oraz czy podoba im się taka forma spędzenia wakacyjnych dni. Jak się okazało dzieci były bardzo zadowolone:

-Dzisiaj mieliśmy lepić z gliny, ale niestety się skończyła. Pani dała nam piasek kinetyczny i z tego zrobiłam zamek i ulepiłam serce. Później malowaliśmy pastelami i farbami kartkmi. Pierwszy dzień mi się podobał.
-Podobało mi się lepienie z piasku kinetycznego i bardzo się uśmiałam z koleżankami przy tym. Ja ulepiłam krzyż.

Jak przekazali nam organizatorzy półkolonii, współfinansowanych przez Urząd Miasta, taka forma atrakcji cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już chwilę po ogłoszeniu zapisów listy na wszystkie trzy turnusy były pełne.

Galeria: Radio Fiat

Pierwszy dzień trzeciego turnusu półkolonii w Klubie CSM "Nasza Praca"

Skip to content