Fot. Radio Fiat

W czwartek 29 września w Auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się inauguracja kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”. Ma ona na celu przybliżenie mieszkańcom swoich dzielnicowych oraz ułatwienie im kontaktu z nimi.

Akcja realizowana jest wspólnie z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej TBS oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie. Celem spotkania było uświadomienie, że każdy mieszkaniec miasta ma prawo do kontaktu z mundurowym w razie konieczności.

– Musimy pamiętać, że dzielnicowi są dostępni zarówno pod telefonami komórkowymi, jak i stacjonarnymi. Każdy z tych numerów możemy wyszukać na stronie internetowej Komendy. Tam są podane również maile. Tutaj trzeba pamiętać, że taki mail nie jest bezpośrednim kontaktem do dzielnicowego. Nie zgłaszamy za jego pośrednictwem bezpośredniego zagrożenia dla życia czy zdrowia – do tego służy numer alarmowy 112. Kontakt z dzielnicowym służy do tego, by porozmawiać z nim na potrzebne sprawy, problemy, doradzić się czy uzyskać jakąś pomoc. Pamiętajmy, że dzielnicowi są dostępni również pod specjalną aplikacją na smartfona, tzw. Moją Komendą, gdzie danego dzielnicowego możemy wyszukać po nazwisku lub naszym adresie – mówiła podkom. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Kampania ma charakter ogólnopolski i stanowi zbiór rozwiązań ułatwiających kontakt mieszkańców z dzielnicowymi. Ułatwiona komunikacja z policjantami pierwszego kontaktu to droga do bezpiecznych ulic i osiedli miast.

– Każda inicjatywa mająca na celu pogłębienie informacji mieszkańców o swoim dzielnicowym jest dla nas niezwykle cenna i wpisuje się w ogólny system informowania mieszkańców, zarówno o dzielnicowych, jak i o problemach, które można zgłaszać funkcjonariuszom – zauważył Radosław Wola, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W Częstochowie w ramach kampanii będą dostępne informatory z danymi kontaktowymi do dzielnicowych dyżurujących na terenie całego miasta. Ponadto na klatkach schodowych oraz budynkach należących do ZGM TBS Częstochowa zostaną rozwieszone plakaty zachęcające mieszkańców do zapoznania się ze szczegółami kampanii.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

Dzielnicowi bliżej ludzi

Skip to content