Z okazji Dnia Dziecka w częstochowskiej kawiarni „Niebo w mieście” zorganizowano przyjęcie dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5 w Częstochowie.

Podopiecznymi ośrodka są dzieci z dużymi niepełnosprawnościami, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. O dzisiejszym wydarzeniu mówi jedna z organizatorek Iwona Chałaszczyk:

– Dla tych dzieci przygotowaliśmy słodki poczęstunek, ale również mamy wspaniałych harcerzy, którzy zabawiają dzieci, śpiewają. Mamy siostrę Janę, ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, która też animuje zabawy dla tych dzieciaczków. Również mamy ogromnego Kubusia Puchatka i Tygryska, którzy przyszli tutaj i dzieci są prze szczęśliwe z tego powodu, że mogą właśnie być w pobliżu prawie, że prawdziwego Kubusia Puchatka i Tygryska.

To nie jest pierwszy taki zorganizowany dzień w święto dzieci, o wcześniejszych projektach w Dniu Dziecka w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 mówi jedna z wychowawczyń Katarzyna Dziuba:

– My w ośrodku staraliśmy się zawsze zorganizować, w zasadzie zawsze był organizowany taki uroczysty Dzień Dziecka, był to zawsze jakiś festy rodzinny, w tym roku też będzie w ośrodku organizowany taki festyn. Natomiast w zeszłym roku po raz pierwszy zostaliśmy zaproszeni do kawiarni „Niebo w mieście” dzięki Stowarzyszeniu Fundacji Niepokalana. I powiem, że rodziny bardzo dobrze to przyjęły, dzieci są bardzo zadowolone, bo jest to na zewnątrz, jest to jednak wyjście. Dzieci się do tego przygotowują, jest to coś innego, w ośrodku są na co dzień, staramy się aby dzieci miały wesoło i dobrze, ale każde wyjście dziecka na zewnątrz jest to dla nich formą powiedziałabym nawet, że terapii.

Największą radość wśród dzieci sprawiły dwa pluszaki Kubuś Puchatek oraz Tygrysek. Kubusiem Puchatkiem okazał się nie kto inny, jak proboszcz parafii św. Zygmunta ks. Jacek Marciniec:

– Moja życiowa rola, najlepiej wyglądam w tym stroju. W każdym bądź razie bardzo cieszę się, że jest ta inicjatywa, gratuluje Wspólnocie Pielgrzymi Niepokalanej, że w kooperacji z kawiarnią „Niebo w mieście” dają tyle radości dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 5. I ich rodzicom, że wszyscy nie tylko tutaj odpoczną, najedzą się, ale właśnie trochę potańczą, powygłupiają się, porobią sobie zdjęcia. Pogoda zaczęła nam dopisywać i radość wobec tego same plusy.

Za rok odbędzie się na pewno kolejne przyjęcie z okazji Dnia Dziecka, a dzisiejsze dzieciaki będą wspominać zapewne bardzo długo.

KKO

Skip to content