Archiwum Państwowe w Częstochowie zaprasza do udziału w Dniu Otwartym. 2 października w godz. 16.00-20.00 zwiedzający zobaczą nie tylko stare dokumenty, czy inne pamiątki historyczne, ale również nową wystawę.

Wydarzenie przygotowane zostało z okazji Dnia Archiwisty, który obchodzony był 30 września. O szczegółach całego programu mówi Ewa Dubaj, kierownik Oddziału I Archiwum Państwowego w Częstochowie:

– Będzie można zwiedzić wystawę, która zorganizowana została z okazji 70-lecia Archiwum Państwowego. Na tej wystawie będzie można zobaczyć dokumenty pokazujące, jak archiwum się zmieniało przez te 70 lat. Zainscenizowaliśmy również stanowiska archiwalne. Miejsca, gdzie archiwiści pracowali na początku istnienia archiwum. Oprócz tego będzie można zwiedzić wybrane magazyny archiwalne. Odpowiemy też na wszystkie Państwa pytania.

W Częstochowie Archiwum Państwowe mieści się przy ul. Tadeusza Rejtana. Oprócz Dnia Otwartego zasoby instytucji można zwiedzać w każdy roboczy dzień tygodnia:

– Archiwum czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-14.30, czasem dłużej. Pracujemy cały czas, jednak ten Dzień Otwarty jest szczególny. Będzie można wejść tam, gdzie na co dzień się nie da.

Przypominamy, że uczestników Dnia Otwartego w częstochowskim archiwum obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

ABK

Skip to content