Dziś podpisanie umowy na zakup autobusów hybrydowych

solaris

Dziś częstochowskie MPK podpisze umowę na dostawę 40 autobusów o napędzie hybrydowym.
Pod koniec listopada miejski przewoźnik rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Jego zwycięzcą została firma Lider Trading z Warszawy. Producent ma czas na dostarczenie pojazdów do 30 listopada przyszłego roku.
Wartość całego zamówienia to 65 850 000 złotych netto. Na zakup ekologicznych pojazdów MPK otrzymało środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który realizował program „Gazela”.

Od przyszłego roku w Częstochowie jeździć będą pionierskie autobusy z napędem gazowo-elektrycznym. Dodatkowo, ze względu na zakup pojazdów z tego rodzaju napędem w mieście powstanie pierwsza, ogólnodostępna stacja tankowania pojazdów gazem CNG.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content