W środę 3 listopada do Radia Fiat przyjechała wycieczka ze Szkoły Podstawowej w Stobnicy, w powiecie piotrkowskim. Dzieci poznały pracę radia od kuchni, miały możliwość obejrzenia studia nagraniowego, a najodważniejsi ochotnicy mogli udzielić krótkiego wywiadu radiowego.

Parafia św. Stanisława BM w Ręcznie, na której terenie znajduje się szkoła w Stobnicy, przynależy do archidiecezji częstochowskiej. Szkolna katechetka Sławomira Surowiecka uznała, że przy okazji wycieczki do Częstochowy i odwiedzenia Jasnej Góry, warto by było zajrzeć też do Radia Fiat. Skąd taki pomysł?

Pomysł na odwiedzenie Radia chyba z Ducha Świętego. Tak po prostu mi przyszło do głowy, że warto dzieciom pokazać coś, co jest dobre i pokazać jakąś kolejną dziedzinę życia. A dlaczego teraz? Bo jest taki okres, kiedy jest mniej ludzi w Częstochowie (niż pielgrzymkowy – przyp. Red.) i chcemy zdążyć, zanim znowu wszystko zostanie zamknięte.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej ze Stobnicy w Radiu Fiat | Fot. Radio Fiat

W ramach warsztatów medialnych pozwoliliśmy dzieciom wypowiedzieć się w naszym studiu. Mimo początkowego entuzjazmu do udzielania wywiadów, włączone mikrofony i wytłumione ściany spowodowały u wielu dzieci tremę. Z wypowiedzią do mikrofonu najlepiej poradziła sobie grupka łobuzów, których nie trzeba było dwa razy zachęcać:

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej ze Stobnicy w Radiu Fiat | Fot. Radio Fiat

Agnieszka Karlińska-Ożarek, jedna z opiekunek wycieczki ocenia, że dzieci były z wizyty w Radiu Fiat zadowolone, mimo stresu w kontakcie z mikrofonami:

Chyba blokada jakaś była, że gdzieś to idzie w eter. Nie zostaje „tak sobie” nagrane, tylko wypuszczamy to w przestrzeń. Na pewno nowe doświadczenia, nowe wrażenia i myślę, że może jakiś pomysł na przyszłość dla niektórych. W trakcie drogi powrotnej będzie na pewno „Sto pytań do…?” – „A dlaczego tak?”, „A co trzeba zrobić, żeby tu być?”. Kolejny fajny pomysł dzięki pani Sławce. Dzieciaki na pewno lubią wycieczki i na pewno to coś nowego dla nich.

O pracy radiowej opowiedziała dzieciakom Aleksandra Mieczyńska, oprowadzając gromadkę po pomieszczeniach radiowych. Wycieczka zakończyła się obdarowaniem radiowymi gadżetami.

Skip to content