Ferie w muzeum i… straży miejskiej

Już za chwilę w województwie śląskim rozpoczną się ferie zimowe, w związku z czym częstochowskie instytucje przygotowały bogatą ofertę, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Jedną z placówek zapraszających do siebie dzieci i młodzież jest muzeum.

– Oferta jest przeróżna – mówi Justyna Cocyk. – W Multicentrum zaplanowano warsztaty zarówno w pierwszym jak i w drugim tygodniu, a tematem w tym roku jest Brazylia. Samo Muzeum zaprosi we wtorki, czwartki i piątki. W tym przypadku, każdego dnia zaproponujemy coś innego.

Przeróżne warsztaty przygotowały też inne placówki, ale są też propozycje mniej sztampowe. Jedną z nich jest oferta częstochowskiej straży miejskiej. Jak mówi Artur Kucharski to już tradycja.

– Możemy zaoferować zwiedzanie komendy, a także centrum monitoringu miejskiego, co jest zawsze dla odwiedzających najciekawsze. Każdy z uczestników może zobaczyć jak nasze miasto wygląda za pośrednictwem kamer, może zobaczy też kogoś z rodziny czy znajomego – zachęca do udziału Artur Kucharski.

Wśród propozycji na spędzenie ferii w Częstochowie wyróżniają się też m.in. wycieczki. Pełną ofertę można znaleźć tutaj.

MD