Fot. Radio Fiat

Od 16 do 19 września w Częstochowie trwać będzie VI Festiwal Bajki. Jak co roku w programie znajdą się ciekawe warsztaty, wykłady oraz spotkania autorskie z ilustratorami i literatami. Tematem przewodnim projektu będzie komiks jako przejaw kultury. Na wydarzenie zaprasza Biblioteka Publiczna im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

Celem Festiwalu Bajki jest promowanie czytelnictwa wśród wszystkich grup wiekowych, uwzględniając ich preferencje i możliwości czytelnicze, o czym mówi Anna Boraczyńska z Biblioteki Publicznej.

– Od 6 lat proponujemy naszym czytelnikom różne formy. Mamy w mieście wiele ciekawych wydarzeń dla dorosłych. Naszym zdaniem dzieci i młodzież byli trochę pominięci, stąd właśnie pomysł na organizację takiego wydarzenia jak Festiwal Bajki. Chcemy zachęcać najmłodszych do czytania.

Tegoroczna edycja wydarzenia nawiązuje do komiksu, który staje się coraz bardziej popularnym gatunkiem literatury wśród młodzieży.

– Festiwal trwać będzie cztery dni. Zaczynamy propozycjami dla dorosłych: nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców. W tym roku chcemy ich przekonać, aby promowali literaturę wśród dzieci i młodzieży poprzez komiks, który jest fantastyczną formą do pracy z najmłodszymi. Pierwszy dzień Festiwalu Bajki zawsze jest wykładowy. Swoją wiedzą podzieli się z nami Michał Traczyk, komiksoznawca, literaturoznawca, który powie o tym, jak wykorzystać komiks w pracy z dzieckiem. Następnie zapraszamy na wykład Małgorzaty Swędrowskiej, która opowie o roli ilustracji w książkach dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie spotkania w ramach Festiwalu Bajki odbędą się w wersji online na profilu facebookowym Biblioteki Biblioteka Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie.

ABK

Skip to content