Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe trzeci dzień Festiwalu Bajki, czyli literacki piknik w Parku im. Stanisława Staszica nie będzie organizowany pod gołym niebem.

Zamiast tego organizator, czyli Biblioteka Publiczna w Częstochowie zaprasza do Filii nr 9, znajdującej się przy ul. Nowowiejskiego.

– Nie chcemy rezygnować z tak fantastycznego dnia, dlatego rezygnujemy tylko z plenerowej imprezy, czyli zamieniamy Park Staszica na jeden z naszych oddziałów. Tym razem cały dzień spędzimy w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej. Program zostaje bez zmian. Widzimy się od godz. 14:00 do 18:00. Zapraszamy na animacje i zabawy dla dzieci, które zapewni nam Teatr Jednej Miny, od godz. 14:00. Spotkamy się też z Teatrem Nieoczywistym, który przedstawi nową sztukę pod tytułem „Pinokio” – poinformowała Sylwia Góra, specjalista ds. promocji w Bibliotece Publicznej w Częstochowie.

O 15:30 rozpoczną się warsztaty plastyczne dla całych rodzin z Natalią talarek. Zwieńczeniem pikniku będzie spotkanie z Agatą Romaniuk i z jej „Kocią Szajką” o godz. 17:30.

– Będzie można zdobyć autograf autorki na dwóch książkach z serii „Kocia Szajka”. Literackiemu piknikowi będzie też towarzyszył kiermasz książek wydawnictw dziecięcych, artystyczne malowanie buzi, tworzenie balonowych stworków czy wystawa prac plastycznych – dodała Sylwia Góra.

Przypomnijmy, trzeci dzień Festiwalu Bajki będzie mieć miejsce w Filii nr 9 Biblioteki Publicznej w Częstochowie przy ul. Nowowiejskiego w sobotę 18 września od godz. 14:00.

BNO

Skip to content