“Częstochowa to dobre miasto” – to nazwa X Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie, który odbył się dziś w Gimnazjum Specjalnym Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Antoniego z Padwy przy ul. Łukasińskiego 24 w Częstochowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

– Pierwszy etap to jest etap szkolny, ponad miesiąc temu został wysłany do szkół regulamin z testem na podstawie rozwiązania testów zostali wyłonieni uczestnicy, którzy reprezentują poszczególne drużyny. W pytaniach wykorzystywaliśmy umiejętność czytania ze zrozumieniem, umiejętność pokolorowania ludowego stroju, zdolności przestrzenne do umieszczenia obiektów na właściwym miejscu w planie miasta, umiejętności spostrzegawczości, operacje matematyczne do transponowania roku na właściwy wiek, zdolności polonistyczne do dokonania transkrypcji gwary na język ogólnoliteracki –  wymienia Aneta Królikowska, organizatorka konkursu.

W jury konkursu zasiadły 3 osoby; Wojciech Mścichowski (przewodniczący), Krzysztof Witkowski i br. Ivan Pitkiewicz. Konkurs wygrała grupa wychowanków z Gimnazjum w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 przy ul. Legionów w Częstochowie. Drugie miejsce w konkursie zajęły ex aequo Gimnazjum SPSK im. św. Antoniego z Padwy oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy “Dom dla chłopców” im. św. Stanisława Kostki.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content