Coroczna Gala Absolwenta Roku Politechniki Częstochowskiej będzie mieć miejsce w piątek 24 września w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Spotkanie ma być wyjątkowe, ponieważ już po raz 20. Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Częstochowskiej będzie nagradzać najbardziej zasłużone osoby spośród absolwentów uczelni.

Do nagrody nominowanych jest dziesięciu kandydatów, spośród których zostanie wyłoniony Absolwent Roku 2021.

– W tym roku mamy naprawdę wyjątkowy konkurs, ponieważ po raz pierwszy w historii wśród nominowanych są trzy osoby ze stopniami naukowymi. Mamy prof. z Polskiej Akademii Nauk, absolwenta, który uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Cambridge oraz osobę, która posiada kilka firm z dziedziny robotyzacji rozsianych po całym świecie – mówił Włodzimierz Chwalba, prezes stowarzyszenia oraz prezes firmy Metal Union.

O ile Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Częstochowskiej istnieje od niemal 30 lat, o tyle jego wzmożona aktywność rozpoczęła się w 2000 roku, w związku z 50-leciem istnienia Politechniki.

– Wtedy to został zainicjowany m.in. konkurs „Absolwent Roku”, „Giełda Promocji Absolwentów”, imprezy integracyjne oraz dziesiątki publikacji wydawanych z różnych okazji – dodał absolwent 70-lecia Politechniki Częstochowskiej.

Absolwent roku otrzyma złotą statuetkę oraz dyplom pisany na byczej skórze. Dla osób, które mają zasługi poczynione za granicą, wręczona zostanie nagroda Ambasadora Roku. Podczas Gali obecny będzie m.in. bp Andrzej Przybylski.

BNO

Skip to content