1 lipca ruszy nabór wniosków do I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dla powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i miasta Częstochowy jest do zagospodarowania ponad 800 tysięcy złotych, a na całe województwo 10 milionów złotych. W piątek, 28 czerwca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie poświęcone jego idei i zasadom realizacji.

Kampania informacyjna poświęcona pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła 10 czerwca i potrwa do 19 lipca. W tym czasie na terenie całego województwa organizowane są spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawiane są założenia i zasady, które będą obowiązywały w realizacji projektu.

W spotkaniach biorą udział eksperci, którzy przybliżają założenia budżetu, przedstawiają wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania są też okazją do rozmowy na temat pomysłów i zadań, które mieszkańcy chcieliby zgłosić.

Mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli składać propozycje zadań do budżetu do 26 lipca. Głosowanie potrwa od 12 do 30 listopada, a do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Szczegóły na stronie www.bo.slaskie.pl.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, UM Częstochowy

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content