I Ty możesz zostać wolontariuszem!

Źródło fot.: gov.pl

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej organizuje nabór kandydatów do kursu dla wolontariuszy. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w promowanie idei hospicyjnej, ale również dla tych, którzy chcą wesprzeć hospicjum w pomocy pacjentom opieki paliatywnej.

W naborze może wziąć udział w zasadzie każdy.

– Jeśli chodzi o wolontariuszy, przyjmujemy wszystkich bez względu na wiek. Do kontaktu bezpośrednio z pacjentem poszukujemy natomiast osób, które ukończyły 16. rok życia. Jest to dla nas bezpieczny próg wiekowy, ponieważ osoby takie zazwyczaj mają większe doświadczenie oraz dojrzałość emocjonalną. Zadania wolontariuszy towarzyszącym naszym pacjentom w chorobie oraz jego rodzinie są skoncentrowane na codziennych czynnościach takich, jak: obecność, pójście na zakupy, czytanie książek czy rozrywka – powiedział Bartosz Wróblewski, psycholog, psychoterapeuta oraz koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Kurs będzie polegać na teoretycznym przygotowaniu kandydatów. Po nim odbędzie się praktyczne przygotowanie pod okiem doświadczonych wolontariuszy.

– Część teoretyczna odbywa się podczas pięciu spotkań. Kurs rozpoczynamy 13 października o godz. 16:00 przy ul. Kopernika 17A w Centrum Opieki Paliatywnej PALIUM. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: (34) 34-35-790 – dodał koordynator.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej jest dobrowolnym zrzeszeniem osób oraz instytucji działających w zakresie ochrony zdrowia, a także pomocy psychicznej, duchowej i społeczno-socjalnej. Zrzeszenie działa na rzecz osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, ich rodzin oraz sierot.

BNO

Skip to content