Inwestycje częstochowskiego MZDiT

DSCF3022

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje o efektach prowadzonych inwestycji. Pretekstem do spotkania z dziennikarzami był most w ciągu ul. Mirowskiej nad rzeką Kucelinką, który został oddany do użytku przed upływem terminu. Koszt inwestycji wyniósł blisko 3,5 mln zł, z czego 1 mln 200 tys. pozyskano z budżetu państwa.
Miasto nie spoczywa jednak na laurach i planuje kolejne remonty oraz budowy. Plany te obejmują również specjalne strefy ekonomiczne. – Chcielibyśmy w tym roku zrealizować dwie ważne inwestycje, które ułatwią inwestorom dojazd i działalność w strefach ekonomicznych. Jest to droga w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec. Jesteśmy już po otworzeniu przetargu, w tej chwili trwają procedury wyłonienia wykonawcy. Myślę, że na koniec sierpnia wszystko już będzie gotowe. Wykonawca będzie miał 60 dni na realizację tej inwestycji, także z końcem października powinniśmy się cieszyć tą drogą. Druga inwestycja oczekiwana jest już od wielu lat. Chodzi tutaj o ulicę Odlewników, w której ciągu jest wiadukt – nad ulicą Złotą. Chcielibyśmy tam wybudować jednopoziomowe skrzyżowanie, czyli ten wiadukt musimy zburzyć. On nie ma nośności, więc jest tam problem z poruszaniem się samochodów ciężarowych – mówi Mariusz Sikora, dyrektor MZDiT.
Częstochowski MZDiT planuje również inwestycję związaną z drogą wojewódzką 908, która ma łączyć jeden z węzłów autostradowych z dojazdem do stref ekonomicznych.

Skip to content