28 września na całym świecie odbywa się akcja modlitewna „Iskra Bożego Miłosierdzia”. W tym dniu o godz. 15.00 wierni spotkają się na ulicach miast, by wspólnie modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego.

Od kilku lat wierni także w Częstochowie co rok spotykają się na modlitwie 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Na wielu częstochowskich skrzyżowaniach spotkają się dzieci, młodzież, ludzie bezdomni, osoby życia konsekrowanego i inni mieszkańcy miasta. O wydarzeniu mówi Ewa Gonera z Fundacji św. Barnaby:

Inicjatywa odbywa się już po raz dwudziesty. W tym roku jest ona związana z beatyfikacją ks. Sopoćko i właśnie w tej intencji, a także w intencji wszystkich kapłanów będziemy się modlić. Chcemy błagać o miłosierdzie dla Polski i modlić się za cały nasz naród.

Do wspólnej modlitwy w Godzinę Miłosierdzia zachęca s. Milena ze zgromadzenia Sióstr św. Józefa:

Jeżeli w tym dniu zobaczysz modlących się ludzi trzymających w rękach różaniec to zapraszamy do przyłączenia się. Iskra ma już tak wielkie bogactwo rozszerzające się na cały świat, że mówimy już o wymiarze międzynarodowym. Oby w tej Iskrze zanurzyło się jak najwięcej ludzi, którzy wyproszą miłosierdzie dla świata, ojczyzny i Kościoła.

Na przestrzeni ostatnich lat w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce.

KF

foto: Zbigniew Derda

Skip to content