Jasełka w Zespole Szkół Specjalnych

dsc03006-800x451

Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie zaprezentowały w dniu dzisiejszym bożonarodzeniowe przedstawienie. Nad scenariuszem jasełek i licznymi próbami jak zwykle czuwali nauczyciele.

„Dzieci chętnie ćwiczyły i czekały na ten dzień. Nasze dzieci przebywają w placówkach całorocznych, więc jadą na Święta do rodziny i tam mają właśnie ten czas takiego wspólnego kolędowania i w szkole też jesteśmy jedna rodziną. Wszyscy uczniowie chcą mieć jakąś rolę, więc tych ról jest rzeczywiście dużo. To jest taki wyjątkowy dla nas czas. Dzisiejsze jasełka są przygotowane na bazie kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych, a oprócz tego są też takie motywy walki dobra ze złem. Dużo śpiewu, dużo muzyki, ponieważ to jest taka ukochana domena naszych dzieci. U nas impreza goni imprezę, ciągle coś się dzieje i dzieci bardzo aktywnie w tym wszystkim uczestniczą” – powiedziała nauczycielka, Agnieszka Makówka.

O tym co jeszcze wydarzyło się w szkole począwszy od zeszłotygodniowych mikołajków i jakie dodatkowe atrakcje przygotowano dla najmłodszych tuż przed Świętami, opowiada nauczyciel Tomasz Kurpiarz – „Realizujemy cały taki projekt Gwiazdkowe Święta, gdzie organizowaliśmy tutaj występ mikołajkowy, później konkurs na najpiękniejszy piernik, również przygotowaliśmy konkurs na kartkę świąteczną, a jeszcze w planach mamy wspólne kolędowanie. Myślę, że jest to duże wydarzenie dla dzieci, sprawiające nam wszystkim wiele radości. To właśnie taka specyfika szkoły, że chcemy wszystkich przygarniać i dać każdemu dziecku możliwość wystąpienia”.

Warto dodać, że szkoła istnieje od 1952 roku, oferując całodobową opiekę nad dziećmi z całej Polski, na co dzień mieszkającymi w internacie. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z wykorzystaniem wielu nowoczesnych metod terapeutycznych, które pozwalają angażować się dzieciom w zajęcia plastyczne, artystyczne i sportowe. Działalność dydaktyczno – wychowawczą szkoły wspiera bardzo wiele częstochowskich instytucji, między innymi: Fundacja „AGAPE”, CARITAS i MOPS.

MT

dsc03005-800x451

dsc03016-800x451

dsc03011-800x451

dsc03019-800x451