Jasnogórski Konkurs na Wieczernikową Choinkę będzie inny niż zwykle.

W latach poprzednich konkursowe choinki zdobiły jasnogórski wieczernik fot. Radio Fiat

XIII Konkurs na Wieczernikową Choinkę, z powodu pandemii, w tym roku odbędzie się w innej formie. Uczestnicy będą musieli wykonać “wieczernikową” ozdobę.

O tegorocznej edycji konkursu opowiedziała Izabela Tyras, redaktor Radia Jasna Góra i koordynatorka konkursu:

-W związku z szalejącą pandemią nie chcieliśmy rezygnować z tego konkursu, który chyba już wpisał się w taki zwyczaj bożonarodzeniowy na Jasnej Górze. Zawsze dostarcza nie tylko ojcom Paulinom, ale także pielgrzymom, tym którzy tutaj przybywają i nam samym, pracownikom radia, wiele radości. Zawsze zachwyceni jesteśmy kreatywnością, pomysłowością dzieci, ich propozycjami. Przede wszystkim tym, jak wspaniałe rzeczy można własnoręcznie wykonać.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych Archidiecezji Częstochowskiej.  Organizatorzy zachęcają, by w ramach wewnątrzszkolnego konkursu wyłonić jedną ozdobę nawiązującą do 750. rocznicy śmierci założyciela Zakonu Paulinów bł. Euzebiusza:

-Ponieważ Paulini przeżywają w tym roku czas jubileuszu związany z 750. rocznicą śmierci swojego założyciela, pomyśleliśmy, że dobrze by było, gdyby te ozdoby nawiązywały w jakiś sposób do posługi białych mnichów. Mamy nadzieję, że to będzie okazja do tego, by lepiej poznać historię Paulinów i spotkać się z postacią bł. Euzebiusza, który może być wzorem dla współczesnego człowieka, dla dzieci także.

Głosowanie na najpiękniejszą ozdobę przyjmie formę online.

Zgłoszenia szkół do udziału w konkursie przyjmowane są do 4 grudnia 2020 r. pod adresem mailowym: konkurs@radiojasnagora.pl a także telefonicznie, pod numerami: 34 37 77 506 i 34 37 77 504 w godzinach od 9.00 do 17.00.